Raudonės bendruomenei „Žiburys“ treji metai!

Rugpjūčio 19 dieną didelis būrys Raudonės bendruomenės „Žiburys“ narių susirinko į vakaronę gamtos apsuptyje „Sudie gražuole vasara“, kurios metu paminėjome bendruomenės veiklos trejų metų sukaktį, o taip pat atsisveikinome su besibaigiančia vasara. Buvo puikus oras, gera nuotaika, muzika, kepėme ir degustavome ėrienos bei kiaulienos šašlykus, ragavome gimtadienio torto, vaišinomės iš namų gausiai suneštais skanumynais. Visą vakarą skambėjo juokas ir dainos. Šokius ir dainas keitė įvairūs žaidimai ir konkursai, kuriais pasirūpino ir pravedė mūsų šaunioji Renata. Manau, kad po šios vakaronės tarp bendruomenės narių užsimezgė šiltesni ir artimesni santykiai.

Per šiuos trejus metus mūsų bendruomenė turėjo nemažai iššūkių, nes didelę dalį laiko buvo pandemija ir karantinas. Pradžioje sprendėme, kuriuo keliu pasukti, kokia veikla mums reikėtų užsiimti. Palaipsniui susibūrė bendruomenės branduolys, darnus ir veiklus bendruomenės narių būrys, kuris įrodė, kad esame pajėgūs susikoncentruoti ir šį tą nuveikti. Tai patvirtino bendruomenės narių susitelkimas, kai reikėjo suremontuoti buvusias pašto patalpas ir pritaikyti jas bendruomenės poreikiams, taip pat kiti atvejai, kai reikėjo įgyvendinti bendruomenės sumanymus ir prisidėti prie miestelyje vykstančių švenčių ir renginių įgyvendinimo. Šiuo metu esame laimingi, įsikūrę jaukiuose bendruomenės namuose, kuriuose galime kada panorėję susirinkti, pabendrauti ir ką nors prasmingo nuveikti. Šiuo metu esame susikoncentravę į edukacinę veiklą. Mūsų bendruomenės vykdomos edukacijos „Žvilgsnis į dvaro virtuvę“ sulaukė didelio pasisekimo. Edukacijų dalyviams patinka mūsų šeimininkių gaminami „Sofijos virtinukai“ su baravykų padažu ir varškės virtinukai su peletrūnu, kurie jau tapo žinomi visoje Lietuvoje. Šių edukacijų sėkmė labai priklauso ir nuo mūsų edukatorės Elenos sugebėjimo sudominti jų dalyvius. Jos pasakojimai apie Raudonės pilies istoriją, dvariškių gyvenimą, jų meilės istorijas ir legendas užburia edukacijų dalyvius. Iš šios edukacinės veiklos gauname pajamų bendruomenės patiriamų išlaidų padengimui: susimokėti rajono savivaldybei už pilies patalpų nuomą mūsų rengiamoms edukacijoms, už bendruomenės namų išlaikymą, apšildymą, elektrą ir vandenį. Dalį uždirbtų pajamų skiriame įvairių bendruomenės narių poreikių tenkinimui (pasveikiname bendruomenės narius su jubiliejais, profesinėmis šventėmis ir pan.), taip pat vykstame į ekskursijas po įvairius Lietuvos regionus, kurių metu ne tik susipažįstame su tų vietovių gamta, lankytinomis įžymybėmis, dvarais ir bažnyčiomis, bet ir dalyvaujame kitų bendruomenių vykdomose edukacijose.

Labai smagu matyti, kad mūsų bendruomenės žmonės darosi vis aktyvesni ir žingeidesni, tai labai džiugina, o bendruomeninės šventės dar labiau visus suartina.