Pažintis su muilo gamyba

     Balandžio 3d. pradinukai  Raudonės miestelio bibliotekoje susitiko su natūralaus muilo gamintoja Reda Mačėniene. Ji mums papasakojo apie muilą, jo istoriją. Labai įdomu buvo klausyti ir stebėti muilo gamybos procesą, uostyti įvairius kvapus, atsakinėti į klausimus. Džiaugėmės susitikimu ir dėkojome už gautas dovanėles - muiliukus.

20170403 131359m2

Pagarba gimtajai Kalbai

     „Vaikeli, nebijok ir žodžio nenumesk… Šie Justino Marcinkevičiaus žodžiai tapo mums 2017 – ųjų metų Lietuvių kalbos dienų priesaku. Skaitėme gražiausius poezijos posmus, prozos tekstų ištraukas. Giliau pasidomėję nustebome – kokia įdomi Gimtoji kalba, kokie išminties lobiai joje slypi. Tik reikia noro tų lobių skrynią atrakinti. Tai ir padarėme protmūšyje „Neieškok žodžio kišenėje“. Sprendėme įvairias užduotis, sukome galvas prie, atrodo, visai paprastų klausimų. Visi tapome laimėtojais, nes daug sužinojome, linksmai praleidome popietę.
     Rašėme diktantą, džiaugiamės rezultatais.
     Raštingiausiais 2017 m. mokiniais, nepadarę nė vienos klaidos, tapo:

     Augustas Kuncius 6 kl.

     Gabija Rinkevičiūtė 7 kl.

     Agnė Sapronaitytė 8 kl.

     Inga Veverskytė 8 kl.

     Raštingi mokiniai 2017 m., padarę po 1 klaidą:

     Agnė Gerulaitytė 8 kl.

     Nojus Klimavičius 8 kl.

     Augustė Mockevičiūtė 8 kl.

     Lietuvių kalbos dienų apibendrinimas buvo integruota lietuvių kalbos, technologijų ir informacinių technologijų pamoka „Kad žodis neverktų“. Ją skyrėme Knygnešio dienai. Žiūrėjome filmą „Knygnešys“ surengėme mažas bendrystės vaišes.

Skautų sueiga „Ant Žemės delno“

     Kovo 18 d. kunigaikščio Gedimino draugovės skautai dalyvavo sueigoje „Ant Žemės delno“, pagal Lietuvos skautijos NVŠ programą „Lietuvos skautijos vaikų ir jaunimo programa (Jurbarko r.)“ Programos turinys buvo orientuotas paminėti artėjančioms Žemės ir Vandens dienoms.
     Sueigos metu skautai piešė piešinius susijusius su gamta, atlikinėjo įvairias orientacines užduotis Veliuonos miestelyje, vaidino, kūrė skanduotes, žaidė skautiškus bendradarbiavimo žaidimus. Taip pat skautai išbandė savo jėgas protmūšyje „Žemė + Vanduo“.

Skautų vadovė Ugnė Beinarytė

     Mūsų tinklininkai vėl pirmieji

     Mūsų mokyklos merginų ir vaikinų tinklinio komandos vasario mėnesį dalyvavo Jurbarke vykusiose rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio finalinėse varžybose. Merginos žaidė su Šimkaičių J. Žemaičio, Juodaičių pagrindinių mokyklų bei A. Giedraičio – Giedriaus gimnazijos komandomis.
     Vaikinai susitiko su Skirsnemunės J. Baltrušaičio, Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinių mokyklų ir A. Giedraičio – Giedriaus gimnazijos komandomis.
     Abi komandos iškovojo pirmąsias vietas. Mums teko garbė atstovauti Jurbarko rajonui 2016 – 2017 m. m. Lietuvos mokyklų tinklinio žaidynėse.
     Taigi laukia įtemptos treniruotės, įdomūs susitikimai.

                                                                         Inga Veverskytė

     Šaunuolės mūsų tinklininkės

     Kaip ir kasmet Raudonės tinklininkės ir tinklininkai garsina ne tik mokyklą, bet ir rajoną. Šiemet mūsų kelias prasidėjo Jurbarko rajono kaimo vietovių bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio zoninėse varžybose, kuriose merginų komanda laimėjo pirmąją vietą, o vaikinai liko antri. Laimėta pirmoji vieta suteikė galimybę keliauti toliau – Į rajonines finalines varžybas. Čia teko žaisti su Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinės mokyklos, Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinės mokyklos ir Eržvilko gimnazijos merginomis. Grįžome su pirmąja vieta bei teise atstovauti rajono kaimo vietovių bendrojo ugdymo mokykloms respublikinėse zoninėse varžybose Raseinių sporto centre. Žaidėme su Kauno rajono Čekiškės P. Dovydaičio gimnazijos, Raseinių rajono Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos, Kėdainių rajono M. Katkaus gimnazijos bei Tauragės rajono Lauksargių pagrindinės mokyklos merginų komandomis. Iškovojome antrąją vietą ir teisę dalyvauti respublikinėse tarpzoninėse varžybose Joniškyje. Žaidėme su penkiomis komandomis: Joniškio rajono Gataučių pagrindinės, Radviliškio rajono Sidabravo vidurinės, Ukmergės rajono Taujėnų vidurinės mokyklų ir Šilalės rajono Kvėdarnos K. Jauniaus, Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio gimnazijų komandomis. Varžybos buvo labai įtemptos, atidavėme visas jėgas. Nors neiškovojome pirmųjų vietų, likome ketvirtos, esame labai laimingos. Juk mūsų mokykla labai maža, o žaisti teko su tokių gimnazijų komandomis, kur mokinių skaičius nuo kelių šimtų iki tūkstančio.
     Džiaugiamės, kad esame savo mokyklos ,,ambasadorės“ – apie Raudonę sužino Lietuvos mokyklos.

                                                                             Agnė Sapronaitytė

 

 

Copyright 2011 Raudonė.lt