Raudonės pilyje rašytoja Kristina Gudonytė

     Raudonės mokiniams rašytoja Kristina Gudonytė pažįstama seniai, tik iki šiol ta pažintis buvo iš knygų: mažesnieji žavisi „Gėlių dvaro“ istorijomis, ne viena mergaitė rado daug panašių situacijų kaip Karolina iš knygos „Blogos mergaitės dienoraštis“. Iš rankų į rankas keliauja ir šios knygos, ir „Ida iš šešėlių sodo“. Labai apsidžiaugėme, kad vėl galime skaityti naują knygą „Jie grįžta per pilnatį“ Šiemet dalyvaudami Metų knygos rinkimų akcijoje dovanų gavome ne tik visas penkias paauglių knygas, bet ir susitikimą su rašytoja. Ir štai pilyje sulaukėme rašytojos, aktorės, dailininkės, scenaristės Kristinos Gudonytės.
     Rašytoja iškart linksmai prisistatė – Kristė. Linksmas, šiltas pokalbis apie knygas ir ne tik, visus tarsi užbūrė. Klausėmės, juokėmės, prisiminėm skaitytas knygas. O kas buvo neskaitęs, kitą dieną ieškojo tų knygų. Rašytoja pasakojo apie savo vaikystę, kaip pradėjo rašyti, vaidinti. Diskutavome apie mūsų skaitytas knygas „Blogos mergaitės dienoraštis“, „Ida iš šešėlių sodo“, „Jie pasirodo per pilnatį“.DSC 8172
     Rašytoja K. Gudonytė paskaitė ištrauką iš Metų knygų rinkimuose dalyvaujančios knygos „Jie grįžta per pilnatį“. Tikriausiai dar niekada negirdėjom, kad žmogus skaitytų taip įsijautęs į vaidmenis. Bet juk kitaip ir būti negalėtų - šis kūrinys, juk pačios Kristinos parašytas, ji aktorė. Klausydami net nepastebėjom, kaip patys atsiradom Vilniaus gatvėse kartu su knygos veikėjais Berta, Žygiu ir Augiu. Patys viską puikiai įsivaizdavom. Buvo įdomu ir gera, net nepajutom, kaip pralėkė pusantros valandos.
     Visą susitikimą su rašytoja buvo labai linksma, salėje skambėjo mūsų juokas ir linksmi rašytojos pasakojimai apie vaikystę, pirmąją meilę ir, žinoma, visas parašytas knygas paaugliams. Taigi, jeigu kada nors turėsite galimybę susitikti su rašytoja Kristina Gudonyte, net nedvejokite - praleisite linksmą popietę su nepaprastai šiltu ir įdomiu žmogumi. Mums, mažos miestelio mokyklos vaikams, tai buvo nuostabi dovana. Visos knygos, kurias turime, keliauja iš rankų į rankas, visi balsuojame už mylimiausias knygas ir laukiame rezultatų. Išrinksime ir savo mokyklos knygas nugalėtojas.

Viktorija Čelkytė

Copyright 2011 Raudonė.lt