Raudonės pagrindinė mokykla
imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Lik sveika, mokykla…

     Mokyklinis varpelis nuo 1947 metų kvietė vaikus, mokytojus, tėvelius į Raudonės pilį, į čia įsikūrusią mokyklą. Gegužės 30 dieną šios mokyklos pradinukams, mokytojoms skambutis nuskambėjo paskutinį kartą. Tą dieną pradinukai ir priešmokyklinės klasės vaikučiai pakvietė visus į atsisveikinimo su mokykla rytmetį. Šiai šventei nuoširdžiai ruošėmės. Kartu su mokytojomis surinkome gražiausiais nuotraukas, parašėme savo prisiminimus apie mokyklą, nupiešėme piešinius, paruošėme šventinį koncertą. Mokyklos aktų salėje susirinko daug mielų svečių, tėvelių, atvyko buvusi pradinių klasių mokytoja Eleonora Sabaliauskienė.
     Šventei prasidėjus, mus visus nustebino netikėta viešnia. Tai buvo pilies princesė. Ji apsidžiaugė pamačiusi būrį pasipuošusių vaikučių, prisiminė pilyje praleistą laiką ir pakvietė pasirodyti pačius mažiausius, priešmokyklinukus. Mes deklamavome eilėraščius apie mokyklą, artėjančią vasarą, dainavome pačias linksmiausias daineles, šokome gražiausius šokius. Nuoširdžiai dėkojome mokyklos mokytojams ir darbuotojams. Jiems skyrėme pačių sukurtą dainą ir trumpą filmuką „Ačiū Jums“.
     Mokyklos direktorius ketvirtokams, baigusiems pradinę mokyklą, įteikė pažymėjimus. Prisiminimui visiems dovanojo atminimo dovanėles, kurios primins Raudonės pilyje prabėgusius metus.
     Mūsų šventėje dalyvavo, sveikino ir didžiuliu pyragu apdovanojo Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas. Raudonės bibliotekininkė Rima Šalnaitienė prisiminė, kiek renginių, parodėlių esame kartu surengę, ji kvietė ir toliau nepamiršti bibliotekos. Su kultūros centro darbuotoja Birute Jurkšiene mes buvome geri draugai. Kartu vaidinome, dalyvavome renginiuose. Ji sveikino kiekvieną klasę, dėkojo už draugystę. Kiekvieną dieną mes skubame į Vaikų dienos centrą. Šventėje dalyvavo šio centro vadovės, kurios mums palinkėjo gerų vasaros atostogų, draugų naujose mokyklose. Mokytoja Eleonora prisiminė šioje mokykloje praleistus metus. Raudonės Caritas dėkojo vaikams už gražius piešinius, kurie įvairiomis progomis puošė Raudonės bažnyčią, už atvirutes, kurie pradžiugindavo vienišus žmones, senelius. Visiems mūsų svečiams esame dėkingi už pagalbą, linkėjimus ir saldžias dovanėles. Mūsų tėveliai dėkojo mokytojoms už suteiktas žinias, išvykas, ekskursijas, gražius renginius.
     Šventės pabaigoje visi kartu dainavome draugystės dainą, šypsojomės, apsikabinome ir tikime, kad toliau liksime geri draugai ir visada prisiminsime savo buvusią mokyklą ir mokytojas. Pilies princesė pasidžiaugė mūsų švente, pakvietė visus užlipti į pilies bokštą. Iš bokšto paleidome spalvingus balionus su savo svajonėmis.

Raudonės mokyklos pradinukai

Kelionė į Anykščius

     Gegužės 17d. vykome į Anykščius. Pasivaikščiojome Lajų taku, Aplankėme Siauruko ir Arklio muziejus, džiaugiamės apsilankę kosmoso muziejuje.

Žygis pavasarėjančia Panemune

     Saulėtą gegužės 9 d. rytą Raudonės mokyklos pradinukai priėmė mokytojų Gražinos Montvilienės ir Staselės Reilienės pasiūlytą iššūkį pėsčiomis nukeliauti į Panemunės pilį. Pradžioje bijojome, ar sugebėsime įveikti 10 kilometrų atstumą pėsti. Tačiau mokytojos papasakojo apie tai, kaip keliausime, kada pailsėsime, kokiu vaizdingu taku eisime. Mes sutikome ir nepasigailėjome. Labai patiko tai, kad visur aplink žydėjo, kvepėjo alyvos, obelų žiedai, čiulbėjo paukšteliai. O kokie nuostabūs Nemuno vaizdai matėsi! Eidami dainavome, žaidėme, juokavome. Keletą kartų ilsėjomės, pasistiprinome. Eidami pro Vensloviškių kaimą radome senas kaimo kapinaites ir šio kaimo jaunimo pastatytą paminklą, kuriam dabar jau daugiau negu šimtas metų.
     Prie Vytėnų pilies mus sutiko gidė Vilmonda, kuri įdomiai papasakojo apie pilies praeitį, apie pilį supančius penkis kaskadinius tvenkinius, apie retus augalus, parodė nuotraukas. Visus labai sudomino pilyje esantis karceris, kurį apžiūrėjome. Mes vaikščiojome dar nerestauruotoje pilies dalyje, sužinojome apie tai, kas yra freskos, kiek jų dar išliko ant pilies sienų. O kiek buvo džiaugsmo, kai Justina surado skrynią su joje paslėptu lobiu!
     Nuostabus Panemunės pilies parkas su tvenkiniais. Suradę suoliukus ir laužavietę, susiruošėme pietauti. Mokytojos sukūrė laužą, pakvipo kepamos dešrelės.
     Greitai prabėgo laikas, visi labai džiaugėmės, kad priėmėme iššūkį keliauti pėsti, o svarbiausia, kad jį įveikėme. Už tai esame dėkingi savo mokytojoms.

                                           Raudonės mokyklos pradinukai

    

  

Informacija dėl Raudonės pagrindinės mokyklos likvidavimo

      Š. m. vasario 22 d. vykusiame posėdyje Jurbarko rajono savivaldybės taryba nusprendė iki 2018 m. rugpjūčio 30 d likviduoti Jurbarko r. Raudonės pagrindinę mokyklą ir patvirtino Jurbarko r. Raudonės pagrindinės mokyklos likvidavimo sąlygų aprašą (Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 22 d. sprendimas Nr. T2-31 „Dėl Jurbarko r. Raudonės pagrindinės mokyklos likvidavimo“).

Copyright 2011 Raudonė.lt